Informacje duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla – 26.11.2023r.

Informacje duszpasterskie
XXXIV niedziela zwykła  26.11.2023 r

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 12.30., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uroczystość ta jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Spotkania są w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.18.30.

  2. Jutro na Mszy św. o godz.18.30 Ks. Arcybiskup Wacław Depo udzieli sakramentu bierzmowania 13 osobom. Kandydatów i ich rodziny polecamy waszym modlitwom.

  3. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną : ksiądz proboszcz i ks. Mateusz w piątek od godz. 8.30; ks. Paweł w sobotę od godz.8.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać w naszym kościele od godziny 6.30 do 7.00 i od godz.17.30 do 18.45.

  5. Od tej niedzieli po każdej Mszy św. można nabywać poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10zł mała, 20 zł duża.

  6. W tym roku z regularną wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić wszystkich mieszkańców naszej parafii. W związku z tym prosimy Parafian mieszkających w prywatnych domach i kamienicach w których coraz trudniej znaleźć mieszkańców ze względu na funkcjonujące biura, lokale usługowe itp., o zgłaszanie do 10 grudnia w kancelarii, telefonicznie bądź mailowo chęci przyjęcia duszpasterza.

  7. W celu łatwiejszego skontaktowania się z parafią podajemy nowy numer telefonu – 662 150 070.

  8. Informujemy, że w dni powszednie Adwentu tj. od 4 grudnia do 23 grudnia, będziemy celebrować Msze Św. o godz. 7.00 Roraty dla starszych w kościele, a o 17.30 Roraty dla dzieci w kaplicy na plebanii, nie będzie Mszy Św. o 18.30 w kościele.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej m.in. Tygodnika NIEDZIELA

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Leszczyńska, Krzysztof Paluch, Wanda Pawłowska, a 2 grudnia przypadnie 20 rocznica śmierci Ks. Prałata Henryka Bąbińskiego polećmy  Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych zmarłych.