Informacje duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 29.12.2019 r.

Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, odkrywamy podstawową zasadę życia – wzajemną miłość. Miłość jest istotą życia Rodziny z Nazaretu, w której centrum stoi Syn Boży Wcielony. W tej szkole życia pragniemy uczyć się budować jedność i szczęście naszych rodzin.

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz patronalne święto Domowego Kościoła. Wszystkim Rodzinom naszej parafii życzymy, aby święta Rodzina wypraszała miłość, pokój
  w sercu i wszelkie potrzebne łaski.
 2. W dniu dzisiejszym uroczystość odpustowa w parafii katedralnej.
 3. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego 2019 – przeżyjmy go w duchu wdzięczności Bogu za to, że ofiarował nam ten kończący się rok. Podziękujmy za wszelkie łaski, jakimi nas obdarzył i za wszelkie dobro duchowe i materialne, jakiego doświadczyliśmy w życiu parafii i życiu naszych rodzin. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i nabożeństwie dziękczynnym – przebłagalnym o godz. 18.30. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.
 4. W środę, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi wspominając nadanie Imienia Jezus, rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2020. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Z Bogiem w sercu starajmy się rozpocząć ten Nowy Rok. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Tego dnia za odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków odpustu.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych
  w domach odwiedzimy w lutym.
 6. Już dziś zapraszamy do udziału Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2020 r. Rozpoczęcie Orszaku Mszą św. w kościele św. Zygmunta o godz. 14.00, następnie przemarsz do kościoła Miłosierdzia Bożego Księży Pallotynów.
 7. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 8. Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn jest niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską z daną rodziną w innym terminie.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły  do wieczności:
Zenona Stasińska, Jadwiga Gut.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…