Informacje duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020r.

Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego. Bóg Ojciec ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Podczas Mszy św. podziękujmy Bogu również za nasz chrzest. Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi. Jako Jego dzieci z wiarą w Bożą miłość powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje.

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie ze zwyczajem i tradycją, bożonarodzeniowy wystrój kościoła pozostawiamy do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Piątek, 17 stycznia, wspomnienie świętego Antoniego, opata.
  3. Wszystkich parafian dysponujących wolnym czasem prosimy, aby przychodzili w dni powszednie na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do kaplicy Wiecznej Adoracji.
  4. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe.
  5. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie. Szczegółowy plan kolęd na naszej stronie internetowej oraz w gablotce. Dziękujemy za każdą życzliwość i otwarte drzwi, za świadectwo swojej wiary i łączności ze wspólnotą parafialną. Bóg zapłać.
  6. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii mówimy z serca: Bóg zapłać!
  7. Polecamy Jakubowe Nowiny i Tygodnik katolicki Niedziela. Bieżący numer jest poświęcony niemal w całości sakramentowi chrztu świętego.

 

Pan Bóg powołał do wieczności:

Kornelia Przedzińska; Stanisław Reszpondek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…