INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 I 2021 r.

  1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha Świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.  Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. W tym tygodniu przypada III Piątek Miesiąca. Msza Św. o Miłosierdziu Bożym i modlitwy za drogich nam Zmarłych o 18.30. Serdecznie zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  3. MSZE ŚWIĘTE: w naszej świątyni od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami Św.: 6.30-7.00; 18.00-18.30.
  4. KANCELARIA PARAFIALNA:

– poniedziałek, środa, piątek: 16.30 – 17.30

– wtorek, czwartek, sobota: 10.00 – 11.00

W niedziele, uroczystości kościelne i święta państwowe kancelaria nieczynna.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. (Modlitwa za darczyńców naszej świątyni w środy o godz. 18.30 oraz w niedziele podczas Mszy Św. za Parafian).
  2. Zachęcamy do lektury katolickiego tygodnika Niedziela oraz Mojego Pisma Tęcza.
  3. Polskie siostry z Islandii wydały płytę „Wobec Piękności Bożej”. Utwory na niej zawarte są pięknym, muzycznych zapisem wspólnej, duchowej wędrówki sióstr i formą opisu wielkich dzieł, których Jezus dokonuje w ludzkich duszach. Płyta zawiera 21 pięknych utworów w ich wykonaniu i aranżacji. Niektóre teksty to poezje wielkich mistyków Karmelu, czy też modlitwy poetyckie. Większość jednak zrodziła się w sercach sióstr, podczas ich pobytu na Islandii. Cudowne, delikatne utwory są próbą wyrażenia tego, co czuje człowiek, stając w obliczu najwyższego i nieskończonego Piękna, jakim jest Bóg. Są zachwytem nad Jego działaniem w życiu świętych, jak i nad tym, co czyni w codzienności karmelitanek. Siostry chcą zanieść ludziom przesłanie, że dobry Bóg wybiega wszystkim naprzeciw, pragnąc dla każdego stać się Bogiem bliskim. Koszt płyty: ofiara dobrowolna. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Bosych w Islandii.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Bóg powołał do wieczności: Śp. Cecylię Turek

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…