Informacje duszpasterskie – IV Niedziela zwykła – 30.01.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jedynym Panem naszego życia, naszych nocy i dni, naszych powstań i zaśnięć jest Ten, który ukształtował człowieka już w łonie matki. Za to, że tak często Bóg nie jest na pierwszym miejscu w naszym życiu, przepraszajmy Go teraz licząc na Jego Miłość, która „nie pamięta złego”.

 

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni
o godz.7.009.00; 17.00; 18.30. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17.30. Zapraszamy zwłaszcza dzieci.

W najbliższą środę – 2 lutego kończymy wizytę duszpasterską. Staraliśmy się odwiedzić wszystkich, którzy nas zaprosili otwierając drzwi swoich mieszkań. Jeżeli są jeszcze rodziny do których z różnych powodów nie udało nam się jeszcze dotrzeć, prosimy o zgłoszenie
i umówienie indywidualnej wizyty. Raz jeszcze dziękujemy za możliwość indywidualnych spotkań, świadectwo wielkiej wiary i ofiary złożone przy tej okazji.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

– czwartek św. Błażej patron chorób gardła i  św. Oskara Bpa                                                                                      
– sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Nowym numer tygodnika „Niedziela” stawia pytania: Jak zatrzymać młodych w Kościele? „Niedziela” jest do nabycia w zakrystii (8 zł).

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Leonora Głowinkowska, Mirosław Robakowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.