Informacje duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023r.

Informacje duszpasterskie na
IV Niedzielę Zwykłą Roku A – 29.01.2023 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich rodzinom oraz osobom samotnym za życzliwe przyjęcie nas, za wspólną modlitwę i rozmowę oraz za ofiary złożone przy tej okazji. Przyjęto nas do 20% mieszkań i domów.
 2. Informujemy, że 23 lutego do godz. 14.00 na placu kościelnym będą zabierane do utylizacji elektroodpady i zużyty sprzęt elektroniczny. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Szczegóły na plakatach w gablocie oraz ulotkach na stoliku przy gazetach.
 3. W minioną niedzielę odbyło się zaprzysiężenie nowej rady duszpasterskiej na 5-letnią kadencję. Nowym radnym życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
 • we wtorek – św. Jana Bosko, prezbitera;
 • w czwartek – I czwartek miesiąca, święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte o 7, 17.00 i 18.30. Na każdej Mszy poświęcenie świec. Jest to dzień życia konsekrowanego. Po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Jest to również rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacława Depo. Tym świętem kończymy okres śpiewu kolęd i dekoracji bożonarodzeniowych. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Bractwa eucharystycznego w salce na plebanii;
 • w piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika oraz wspomnienie św. Oskara, biskupa, a także I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 oraz od godz. 17.15. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem od godziny 9.00;
 • W sobotę – Pierwsza sobota miesiąca.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”.
 2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.