Informacje duszpasterskie IV Niedziela zwykła – 2.02.2020 r.

wpis w: Aktualności | 0

Obchodzimy dziś święto Ofiarowania Pańskiego, gdy Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela. Czasem trudno zobaczyć Boga i Jego działanie w tym, co niepozorne i – mogłoby się wydawać – zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie Mszy św., jest przy nas w naszej codzienności. Wychwalajmy Boga i bądźmy dobrzy dla ludzi. Pozwólmy Chrystusowi aby był światłem naszego życia.

  1. Dzisiaj o godzinie 18:00, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, będzie przewodniczył Mszy św. w Archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Msza św. będzie połączona z 8. rocznicą ingresu Metropolity Częstochowskiego do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie, czyli liturgicznego objęcia Archidiecezji Częstochowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego Arcypasterza.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Święto to obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy szczególnie o naszych Siostrach pełniących posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po mszy św. o godz.12.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych a zwłaszcza Bractwo Eucharystyczne i Żywy Różaniec.
  4. W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszach św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa. W środę liturgiczne wspomnienie św. Agaty, z tej okazji błogosławi się chleb i wodę. W czwartek uczcimy świętych męczenników Pawła Miki i jego Przyjaciół.
  5. W poniedziałek spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00 w Domu Parafialnych. Zapraszamy wszystkich pragnących dołączyć do tej grupy modlitewnej, zwłaszcza tych, którzy zadeklarowali swoją chęć podczas Kolędy.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy do odnowienia więzi z Bogiem w sakramencie pokuty oraz do udziału w Mszach św. i nabożeństwach. W pierwszy czwartek o 17.30 zapraszamy do kaplicy wieczystej adoracji na GODZINĘ ŚWIĘTĄ. Będziemy dziękować Bogu za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Eucharystii spotkanie Bractwa Eucharystycznego. Zapraszamy. W pierwszy piątek możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej od godz.17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Od godz. 8.30 w pierwszy piątek udamy się do chorych i starszych parafian z Komunią świętą.
  7. W ostatni poniedziałek lutego (24 II) po Mszy Św. wieczornej, odbędzie się na plebanii pierwsze spotkanie przygotowujące  do Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (studiujące bądź pracujące). Zapraszamy.  
  8. Przypominamy, że spotkania grup duszpasterskich odbywają się wg. przyjętego planu. Zapraszamy nowych kandydatów, zwłaszcza do Akcji Katolickiej, Bractwa Eucharystycznego i Żywego Różańca.
  9. Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci z klas 1 SP we wtorek o 17.30.
  10. Do nabycia jest nowy numer Jakubowych Nowin i tygodnika Niedziela.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Śp. Ryszard Ciekot.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…