Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023r.

Informacje duszpasterskie na
IV Niedzielę Wielkiego Postu roku A – 19.03.2023 r.

 

 1. Dziś Msza św. w kaplicy na plebanii o godz. 12.00 dla osób niewidomych, słabowidzących oraz starszych wiekiem.

 2. Jutro, 20 marca, przeniesiona z dzisiaj, uroczystość Św. Józefa – oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn, mężów i ojców. Msze Św. o 7.00 i 18.30.

 3. W piątek dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów przed okupacją niemiecką oraz Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków wiary i męczenników.
  Dzień modlitwy i postu za misję.

 4. W sobotę – uroczystość Zwiastowania NMP – dzień świętości życia. W tym dniu można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Msze Św. o 7.00 i 18.30.

 5. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze krzyżowej w piątek o godz. 17.45 i Gorzkich żalach w niedzielę godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania indywidualne rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, od pn. do pt. od godz. 19.15. Bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się i zgłoszenie swojej obecności.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je dla nas Ks. dr Zdzisław Zgrzebny – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju. Potrwają do środy 29 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

 8. Można nabywać świecę Wielkanocne Caritasu tzw. „Paschaliki” w cenie 10 zł.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”. W niej artykuły: „DOPAŚĆ KAROLA WOJTYŁĘ” – Wyjaśniamy, jak za pomocą̨ mediów usiłuje się̨ obecnie zrealizować marzenia Stalina, Bieruta, Kiszczaka i Urbana o zniszczeniu dobrego imienia Jana Pawła II. Ukazujemy mechanizmy perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka;

 10. „MĘSKA TWARZ KOŚCIOŁA” – Wiara w Boga, wyznawanie tych samych chrześcijańskich wartości, bezinteresowność, uczciwość – to w dobie kryzysu męskości sprawia, że panowie coraz częściej szukają̨ w Kościele męskich wspólnot. Przyglądamy się̨ takim wspólnotom i ich odmiennym charyzmatom; „ANIOŁ Z AUSCHWITZ” – Stanisława Leszczyńska – „Mateczka”, położna z Auschwitz.

 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  Bronisława Rygalska, Irena Łyczba, Bogdan Bartnik, Antonina Wiekiera.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, nowego tygodnia, owocnie przeżytego Wielkiego Postu, a szczególnie parafialnych rekolekcji wielkopostnych oraz wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.