Informacje duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu –14.03.2021 r.

wpis w: Aktualności | 0
  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości. W tradycji rzymskiej jest to niedziela róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie szczególnie zasłużonej dla Kościoła.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych – Droga Krzyżowa
    w piątki o 17.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15
  3. Od środy 10 marca trwamy na Nowennie przed Uroczystością św. Józefa . Jest ona połączona z codzienną Mszą św. o godz. 18.30. W piątek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.30. W roku św. Józefa, korzystajmy z jego przemożnego orędownictwa u Boga i wypraszajmy łaski  dla Kościoła, siebie i naszych bliskich.
  4. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne. Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne już za tydzień, czyli w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych, a w  poniedziałek i  wtorek podczas  Mszy świętych o godz. 7.00, 9.00,  17.00 i 18.30. Plan rekolekcji będzie  umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  1. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania: w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą.
  2. W kruchcie można kupić paschaliki wielkanocne. Jest to akcja Caritas na rzecz pomocy ludziom ubogim.
  3. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Niedzieli i Jakubowych Nowin.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii podczas dzisiejszych Mszy świętych oraz wpłacane na parafialne konto bankowe. W intencji wszystkich parafian i darczyńców modlimy  się w niedziele podczas  Mszy św. o 12.30 oraz  w czasie środowej nowenny.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Zdzisława Jaśkiewicza, Janusza Kotuch, Kazimierza Rotarskiego

Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a ich dusze polecajmy
Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w codziennym spoglądaniu z wiarą
na wywyższonego Syna Człowieczego, aby w Nim mieć życie wieczne.