Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023r.

Informacje duszpasterskie na

IV Niedzielę Wielkanocną roku A – 30.04.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza to Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zadbajmy też
  o wizerunki Maryi w naszych domach. Rodzinnie gromadźmy się na odmawianie bądź śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych czy wieczorny Apel Jasnogórski transmitowany przez katolickie media.
 3. W poniedziałek – święto Św. Józefa Rzemieślnika – święto pracy. Msze o godz. 7.00 oraz o godz. 18.30 – zbiorowa za zmarłych. Można jeszcze dołączyć do niej naszych bliskich zmarłych w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii.
 4. We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz
  Św. Zygmunta , króla i męczennika – odpust w dekanacie w parafii św. Zygmunta. W ten dzień przypada święto flagi Rzeczypospolitej Polski. Pamiętajmy o wywieszenu jej na naszych balkonach czy w oknach. Jest to również dzień Polonii i Polaków za Granicą
 1. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 18.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.30 i 17.00 – nawiedźmy w tym dniu Jasną Górę.
 2. Od 1-3 maja (pn.–śr.) kancelaria parafialna nieczynna z wyjątkiem spraw nagłych.
 3. W czwartek 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika. Spotkanie Bractwa Eucharystycznego po Mszy świętej wieczornej.
 4. W piątek 5 maja, wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
 5. W sobotę – 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św.  Spowiedź w kościele od 6.30 oraz od 17.30.
 7. Spotkanie Rodziny Różańcowej 8 maja (pon.) o godz. 16.30 w kaplicy na plebani
 8. Spotkanie Zespołu Formacji Duchowej 9 maja (wtorek) o godz. 16.00 na plebani
 9. W niedzielę, 14 maja r. o godz. 11.00 w naszym kościele będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpi do niej 24 dzieci. Osoby niezwiązane z tą uroczystością bardzo proszone są o wybranie się na Msze Święte na pozostałe godziny o 7.30, 9.30, 17.00 lub 18.30.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”. W nim artykuły: „Prosto w oczy”; „Zacznijmy od siebie”; „Nie zgubić Jezusa”; „Tajemnice bilokacji”.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
  Maria Kostarz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie