Informacje duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019r.

Pan Jezus, Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy za Nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył, ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym tygodniu przypadają także kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Św. Dzieci i ich rodziny polecamy gorącej modlitwie. W nadchodzącym tygodniu dzieci będą brały udział w tzw. Białym Tygodniu – codziennie o godz. 18.00 (nabożeństwo majowe) i 18.30 (Msza św.).

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: codziennie o godz. 18.00.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.0 0 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej, połączone z modlitwą różańcową. Prosimy przynieść świece
  z okapnikami.

 

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:
 • we wtorek (14 V): Święto św. Macieja, Apostoła;
 • w czwartek (16 V): Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W środę swoje spotkanie ma Zespół Posynodalny, a po Mszy wieczornej katecheza przed chrztem świętym.

 

 1. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za dar modlitwy i dar ofiary materialnej. Taca z dzisiejszej niedzieli jako drugiej miesiąca, jest przeznaczona na sfinansowanie przeprowadzonych remontów przy naszym kościele.

 

 1. Polecamy Jakubowe Nowiny i Niedzielę. W nowym numerze tygodnika znajdziemy artykuły m.in. o Matce Teresie z Kalkuty w rozmowie ze współpracującym z nią ks. Andrzejem Urbańskim, o programie edukacji seksualnej Christine Vollmer z Wenezueli, o chronicznym zmęczeniu Polaków, o Pierwszej Komunii dzieci z rodzin, które prawie w ogóle do kościoła nie chodzą, o hipokryzji elit w sprawie problemu pedofilii w świecie, o stosunkach polsko-izraelskich. 

 

 1. Organizujemy w dniu 25 V wyjazd do Sanktuarium Św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do 22 V.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Halina Kaczmarczyk, Mirosława Tkaczyk, Wanda Szeffs.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…