Informacje duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021 r.

wpis w: Aktualności | 0

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje niezwykłe spotkanie i kieruje naszą uwagę na rozpoznanie przychodzącego Chrystusa. „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona” – wyznaje Elżbieta a jej radosny okrzyk stanowi dla nas zaproszenie abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

 1. Przed nami ostatnie dni adwentu i ostatnie Roraty – w piątek, 24 grudnia o godz.7.00 rano. Bóg zapłać tym, którzy przez cały Adwent uczestniczyli w tych nabożeństwach.
 2. Przed świętami, w środę od godz.8.30 odwiedzimy naszych chorych parafian, których nie odwiedzamy podczas comiesięcznych wizyt. Bardzo prosimy aby osoby, które chciałyby przystąpić do spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia o zgłoszenie w zakrystii lub
  w kancelarii.
 3. W piątek wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych.
  W dzień Wigilii Bożego Narodzenia kancelaria parafialna nie będzie czynna, nie będzie też Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o godz.24.00.
  W sobotę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. W tym dniu nie spowiadamy.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Rodziny.
 6. Adoracji Najświętszego Sakramentu nie  będzie w czwartek i piątek, wznowimy ją po świętach.
 7. Dzisiaj po Mszach św. w przedsionku naszego kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas
  i poświęcone opłatki.
 8. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła prosimy o kontakt z siostrą Lucjaną.
 9. Dziś jeszcze można składać upominki dla potrzebujących w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę i koordynatorom akcji.
 10. W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (8 zł). Uwagę zwracają m.in.: Czas się przebudzić (rozmowa z bp. Krzysztofem Włodarczykiem: o tym, jakich biskupów potrzebują dzisiejsze czasy i zaniku wiary w Boga); O małżeństwie… po inżyniersku (Jacek Pulikowski: podpowiada, jak zbudować małżeństwo, aby doświadczyć szczęścia.).
 11. W poniedziałek o godz.18.30 odprawimy Mszę św. za zmarłego 12 grudnia długoletniego naszego Metropolitę Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Nie trzeba dodawać jak bardzo Ksiądz Arcybiskup był związany przez te lata z naszą parafią. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Niech dobry Pan błogosławi nam na ostatnie dni adwentowego czuwania.