Informacje duszpasterskie III Niedziela zwykła – 27.01.2019r.

Jezus Chrystus został posłany aby nieść Dobrą Nowinę ubogim a uciśnionych odsyłać wolnymi. Także i siebie możemy odnaleźć w tych słowach. Czasem nie radzimy sobie z tym, co przynosi nam codzienność i zdarza się, że czujemy się przytłoczeni różnymi trudnościami. Teraz jest właściwy moment aby przyjąć dające nadzieję i umocnienie słowa Jezusa. Teraz jest najlepszy czas, żeby stojąc przed ołtarzem, z wiarą i ufnością powierzyć się Bożej łasce.

 

  1. Dzisiaj po raz 66. obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jest to kolejna okazja do mobilizacji sił i środków potrzebnych do niesienia pomocy ludziom cierpiącym z powodu najstarszej i najstraszniejszej choroby, jaką zna ludzkość.
  1. Bogu dziękujemy za Światowe Dni Młodzieży w Panamie, podczas których Ojciec Święty Franciszek rozesłał młodzież świata do różnych zakątków swoich Ojczyzn, by nieśli Chrystusa.
  1. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w czwartek św. Jana Bosco.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych i starszych parafian z Komunią świętą w pierwszy piątek udamy się od godz. 8.30. Spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św. a w piątek od 17.30. Zapraszamy dzieci.
  1. W pierwszą sobotę lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu w kościele na każdej Mszy św. poświęca się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy całe swoje życie poświęcili Bogu: o zakonnikach i zakonnicach. Jesteśmy bardzo wdzięczni Siostrom Zakonnym za ich obecność w naszej parafii i za wszelkie dzieła, które są realizowane od wielu lat. Dziękujemy za ich pracę i za modlitwę w intencji naszej parafii oraz życzymy wszelkich Bożych darów. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; oraz 18.30. Taca na zakony klauzurowe.
  1. Przypominamy, że spotkania grup duszpasterskich odbywają się wg przyjętego planu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w życiu parafii poprzez zaangażowanie się we wspólnoty formacyjne. Więcej informacji w zakładce “Parafia/Terminy spotkań”
  1. Polecamy nasz katolicki tygodnik Niedziela.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana Bogumił Nowakowski.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…