Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022 r

Od starożytności w Rzymie istniała tradycja pielgrzymowania do kościołów miasta Rzymu
w poszczególne dni Wielkiego Postu i Oktawy Wielkanocy. Tradycja ta związana z liturgią stacyjną pod przewodnictwem papieża odnowiona w XX wieku w Rzymie, od kilku lat jest przeszczepiana także do polskich diecezji a od kilku lat także w Częstochowie wierni zaproszeni są do podjęcia pielgrzymowania do poszczególnych kościołów na terenie miasta, aby uczestniczyć w Mszy Świętej za Kościół Częstochowski.

 1. Dziś nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. W Rzymie stacja w Bazylice św. Wawrzyńca za Murami.
 2. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o modlitwie osobistej, częstszej obecności na Mszy św. w ciągu tygodnia, adoracjach oraz udziale w nabożeństwach wielkopostnych – Gorzkich żalach (niedziela godz.16.15) i Drodze krzyżowej ( piątek godz.17.45 ).
 3. Katecheza dla rodziców i dzieci z klas IV we wtorek (22 III) o godz.17.30
  w kaplicy Domu Parafialnego i na salce.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klasy VIII w piątek godz.17.00.
 5. Dziękujemy za wszelkąpomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Możemy przynosić żywność z długim terminem ważności oraz artykuły higieniczne . Polecajmy w naszych modlitwach sprawę pokoju na Ukrainie oraz  nawrócenia Rosji.
 6. W najbliższy piątek, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP,
  a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Msze św. o godz.7.00; 9.00; 18.30. Jest to również XXX Rocznica utworzenia Archidiecezji i Metropolii Częstochowskiej.
 7. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy nasze wiekopostne rekolekcje. Potrwają do środy 06 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.
 8. Taca gospodarcza w minioną niedzielę wyniosła 3176 zł. Składamy podziękowanie za ofiary na potrzeby funkcjonowania parafii. Bóg zapłać.
 9. Pielgrzymka autokarowa do Medjuguorje od 19 do 27 czerwca 2022 r. Koszt 720 zł
  i 165 euro. Informacja w zakrystii.
 10. Można nabyć: Świece Wielkanocne 2022; Cegiełki – koperty Jałmużny Wielkopostnej na utrzymanie Domu Samotnej Matki i Dziecka oraz dwóch schronisk.
 11. Jest do nabycia; „ Moje Pismo Tęcza”, nowy numer tygodnika „Niedziela”. Znajdziemy w nim m.in.: Prawo kroku ostatecznego. Życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. O wojnie sprawiedliwej. O świętym gniewie i współczesnych kręgach zła . Jacy są współcześni mężczyźni? 

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych, pokoju i radości.