Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023r.

Informacje duszpasterskie na
III Niedzielę Wielkanocną roku A – 23.04.2023 r.

 

 1. Trzecia Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Biblijną, rozpoczyna XV Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana.
 2. Składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i za ofiary do puszek na utrzymanie i edukację dzieci z Ukrainy.
 3. W poniedziałek – przeniesiona z dzisiaj – Uroczystość Św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. o 7.00 i 18.30.
 4. Również w poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w kaplicy na plebanii.
 5. We wtorek – Święto św. Marka, ewangelisty
 6. W czwartek – Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.
 7. W sobotę – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła,
  patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 8. Również w sobotę 29 kwietnia odbędzie się XVI Pielgrzymka Parafii Jakubowych i Czcicieli św. Jakuba (Bractw św. Jakuba) na Jasną Górę. Pragną oni ożywiać kult św. Jakuba w Polsce i propagować pielgrzymowanie do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Msza św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o 13.30.
 9. W przyszła niedzielę – Światowy dzień modlitw o powołania. Tzw. Niedziela Dobrego Pasterza.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”. W nim artykuły: „Agresja wśród młodych przybiera na sile”, „Spowiedź wezwana do tablicy”, „Statystyki nie są najważniejsze”, „Nie bój się prosić o pomoc”.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Boczek Anna, Kaczmarek Adela oraz Pusy-Karkoszka Marta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.