Informacje duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna – 1 V 2022

wpis w: Aktualności | 0

Trzecia Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą  Biblijną, rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa  Zmartwychwstałego. Jesteśmy zaproszeni do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 13.30 do 17.00. Na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego. 

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18:00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych czy wieczorny Apel Jasnogórski transmitowany przez katolickie media.

 

 1. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz.: 7.30,  30, 11.00, 18.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.30 i 17.00 – nawiedźmy w tym dniu Jasną Górę.

 

 1. W niedzielę, 08 maja 2022 r. w naszym kościele będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 33 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej na MSZACH ŚWIĘTYCH o godz. 11.00 i 12.30. Osoby niezwiązane z tą uroczystością proszone są
  o wybranie się na MSZE ŚWIĘTE na pozostałe godziny o 7.30, 09.30, 17.00 lub 18.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych Parafian ze spowiedzią i Komunią św.  

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne: – w poniedziałek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, bpa i Doktora Kościoła i św. Zygmunta – odpust w naszym dekanacie;
  – w środę, 4 maja, wspomnienie Floriana, męczennika,
  – w piątek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

  – w niedzielę 8 maja winna przypadać Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika, jednak ze względu na wyższą rangę liturgiczną niedzieli, jest przeniesiona na poniedziałek 9 maja.

 

 1. Dzień 8 maja (niedziela) jest dniem Imienin Ks. Kanonika Stanisława Mendakiewicza. Zapewniamy Czcigodnego Solenizanta o naszej modlitewnej pamięci i serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Kanonika Stanisława na godz. 7.30.

 

 1. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 

 1. Spotkanie Rodziny Różańcowej 2 maja o godz. 17.00 w kaplicy

 

 1. Spotkanie Zespołu Formacji Duchowej 9 maja o godz. 16.00 w domu parafialnym

 

Bóg powołał do wieczności Siostrę Mirosławę Sienkiewicz – nazaretankę i Małgorzatę Kazibudzką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…