Informacje duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r. Niedziela Biblijna

Dziś usłyszymy o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami w czasie, kiedy łowili ryby, czyli wykonywali swoją pracę. W tym radosnym okresie wielkanocnym warto sobie uświadomić, że On przychodzi również do naszej codzienności. Wprawdzie Go nie widzimy ale On jest. Obyśmy potrafili Go poznać, jak jeden z uczniów, który powiedział: „To jest Pan”.

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Jednocześnie rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny – pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1P 1,12). Zachęcamy wiernych do lektury Pisma św. 
 2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
 3. Z kalendarza liturgicznego:
 • poniedziałek (06 V): Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba:
 • środa (08 V): Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Ten wielki Polski święty jest Patronem Księdza Kanonika Stanisława Mendakiewicza.
  Z tej racji o godz. 7.00 odprawimy Mszę św. w intencji Naszego Solenizanta i wyrazimy naszą serdeczną wdzięczność składając w darze modlitwę i życzenia. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian.
 1. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla dzieci z klas 1 SP i ich rodziców. Po katechezie nabożeństwo majowe i modlitwa dzieci za rodziców i rodziców za dzieci.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 maja, dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 11.00. Wiernych, którzy nie są związani z tą uroczystością uprzejmie prosimy
  o wybór innej godziny Mszy świętej niedzielnej. Wszystkie dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. i ich rodziny polecamy gorącej modlitwie.
 3. Polecamy Jakubowe Nowiny i bardzo ciekawy numer katolickiego tygodnika Niedziela:
 • Z Biblią na co dzień – jak dobrze czytać ten miłosny list Boga do człowieka;
 • Papież Franciszek w morzu prawosławia – wizyta w Bułgarii i Macedonii Północnej;
 • Kulawy święty – historia św. Nunzio Sulprizio, jako przykład dla młodych;
 • Majowe na przedmieściach – o piękniejących w tym czasie przydrożnych kapliczkach;
 • Krzepił polskie serca – W roku Stanisława Moniuszki;
 • Misterium Korony Cierniowej – ocalona relikwia Męki Pańskiej z płonącej katedry.

Do wieczności odeszła:

Śp. Bożena Pikuła.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…