Informacje duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 17.12.2023r.

Informacje duszpasterskie
III Niedziela Adwentu – 17.12.2023r.

 

 „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów.

Obchodzimy dzisiaj 87 rocznicę urodzin Papieża Franciszka. Polecajmy go w naszych modlitwach.

Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Łukasz Sakowski, którego witamy serdecznie. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach parafialnych i dostępny na naszej internetowej stronie. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane w dni powszednie o 9.00, i 18.30  w kościele. Spowiedź podczas rekolekcji będzie we  wtorek  godzinę przed każdą Mszą św. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami, zwłaszcza na przyszłą niedzielę.

W najbliższą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tego dnia tylko w godzinach dopołudniowych. Ostatnia Msza Św. w Wigilię o godz. 12.30. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o godz. 24.00. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia, Msze święte będą sprawowana w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt, święto św. Szczepana -pierwszego męczennika, przeznaczone będą na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W kościele stoi kosz na produkty przeznaczone dla dzieci wojny.

W celu łatwiejszego skontaktowania się z parafią podajemy nowy numer telefonu – 662 155 070.  Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia w kruchcie i zakrystii .

Wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy od środy, 27 grudnia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotce przed kościołem.

W Niedzieli warto przeczytać bardzo ciekawy artykuł na temat niezłomnego i charyzmatycznego kardynała Augusta Hlonda pt: „Wymazany z historii?”

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Alfredę  Szwagrun. Módlmy się za nią i wszystkich naszych zmarłych: Dobry Jezu…