Informacje duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 r.

Bezpośredni etap przygotowania do liturgicznego świętowania Narodzin Jezusa rozbrzmiewa nutą nadziei i radości, z tego, że Pan jest blisko. Możemy Go spotkać i doświadczyć radosnej przemiany naszego życia.

 1. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Prowadzi je Ks. dr Kazimierz Mielczarek. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i prosimy o wygłoszenie nam nauk rekolekcyjnych. A my skorzystajmy z łaski tego czasu. Spowiedź święta będzie we wtorek
  w godz. 6.30 – 10.00 oraz 16.30 – 19.00. Tych, którzy nie pracują prosimy, aby przystąpili do Sakramentu Pokuty i Pojednania rano. Nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnią chwilę.
 2. Roraty – adwentowe czuwanie i oczekiwanie z Najświętszą Maryją Panną na Boże Narodzenie – są odprawiane o godz. 7.00 i 17.00 dla dzieci w kaplicy na plebanii.
 1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas 3 w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. Najpierw uczestnictwo w Roratach potem spotkanie na salce. Zapraszamy.
 2. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek 21 grudnia. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii bądź w kancelarii.
 1. Poświęcone opłatki i świece wigilijne Caritas można nabywać w przedsionku kościoła i zakrystii.
 2. Prosimy o zapoznanie się z planem wizyty duszpasterskiej, który jest dostępny na stronie internetowej parafii, a także dotarł do większości rodzin razem z programem rekolekcji.
 3. W kaplicy Wieczystej Adoracji, w dni powszednie ok. godz.17.55 odmawiany jest różaniec. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich w Uszycach zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 16 grudnia 2018 r. (III niedziela adwentu). W warsztatach uczestniczy 25 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie oraz ruchowo. Warsztaty posiadają 5 pracowni: rękodzieła artystycznego, gospodarstwa domowego, ogrodniczo-gospodarczą, techniczną oraz ruchu i sportu. Wyroby rękodzielnicze, które proponujemy wytworzone były w ramach terapii. Nabywając proponowane produkty wspieramy działalność prowadzoną na rzecz osób niepełnosprawnych dając im także satysfakcję z wykonywanej pracy. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalszą działalność placówki.
 5. Ofiarności parafian polecamy dalsze prace na rzecz naszej świątyni. Taca z minionej niedzieli wynosiła 4860 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel.
 6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika Niedziela i Jakubowych Nowin.

Do wieczności odeszli:

Kazimierz Przygodzki, Marian Lipiński, Urszula Kozera, Helena Walenta.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…