Informacje duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 15.12.2019r.

Kolejna zapalona świeca na wieńcu adwentowym pokazuje, że jesteśmy coraz bliżej świąt Narodzenia Pańskiego. Niech nasze oczekiwanie na ten czas ma również wymiar duchowego przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa, abyśmy z czystym sercem stanęli przed Nim z radością. Bądźmy wytrwali i ufni. Czekamy na Tego, który przyniesie nam zbawienie.

  1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
  2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosi je ks. Kan. Rafał Panek. Będą one trwały do wtorku włącznie. Dokładny program został wydrukowany, jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Postarajmy się uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy nie odkładajmy tego sakramentu na ostatni moment.
  3. Dzieci zapraszamy dzieci do udziału w Mszach św. Roratnich o godzinie 17.00 do kaplicy na plebanii.
  4. Poświęcone opłatki i świece wigilijne Caritas można nabywać w kruchcie w każdą niedzielę adwentu, a w ciągu tygodnia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Świeca Caritas to świeca, która tworzy polską Wigilię, na przestrzeni lat stała się ona jednym
    z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli wieczerzy wigilijnej w Polsce. Płomień każdej świecy daje szansę na lepszą przyszłość ludziom  ubogim  nie tylko w naszej Ojczyźnie. Okażmy dziś miłosierdzie nabywając świecę i w ten sposób dajmy im radość.
  5. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków do domów naszych parafian na uroczystość wigilijną, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na kościół i prowadzone inwestycje. Dziękujemy panu Organiście i wolontariuszom za cierpliwą i wytrwałą posługę.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę (4760 zł) w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne oraz ofiary w kopertach. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
Stanisław Kuchta, Anna Iwaszkiewicz, Krystyna Ciak, Barbara Bojdor.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci. Amen!

 

Czas rekolekcji parafialnych jest szczególną okazją do prostowania ścieżek naszego życia. Przez wyrzeczenie się zła, skorzystanie z sakramentu pokuty i wsłuchanie się w słowo Boże, możemy dobrze przygotować się na spotkanie z Bogiem. Nie straćmy zatem czasu i na ten tydzień prostowania ścieżek naszego życia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.