Informacje duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 13 .03.2022 r

wpis w: Aktualności | 0

Druga niedziela Wielkiego Postu, w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.  Otoczmy zatem naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy. Upraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo, pomoc i obronę, aby wiernie wypełnili swój mandat misyjny. Przed kościołem  zbieramy ofiary do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes.

 1. Dziś obchodzimy 9 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
 2. Trwa Wielki Post, zachęcamy do praktykowania postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Ofiarowane wyrzeczenia i posty składajmy w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański i Ołtarz wystawienia. Natomiast w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.45.
 4. W najbliższą sobotę 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP,
 5. Katecheza dla Rodziców i dzieci z klas III we wtorek (15 III) o godz.17.30
  w kaplicy Domu Parafialnego.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klasy VII w piątek godz.17.00.
 7. Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji. Pomoc uchodźcom koordynuje Centrum Kryzysowe Pomocy Ukrainie
  Częstochowa, ul. Ogrodowa 24/44. W kościele jest wystawiony kosz na produkty jako pomoc Ukrainie.
 8. Dziś w niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe przy kościele i na plebanii.
 9. W kruchcie i w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania można nabyć paschaliki – świece caritas.
 10. Polecamy Jakubowe Nowiny i nowy numer tygodnika „Niedziela” (8 zł). Znajdziemy w nim m.in.: DODATEK SPECJALNY: Podaj rękę Ukrainie –  a w nim: wstrząsająca rozmowa z biskupem Charkowa Pawłem Gonczarukiem, dramatyczne opowieści uchodźców z granicy w Medyce, ukraiński historyk tłumaczy czego Rosja chce od Ukrainy. Upadek patriarchy [ks. Janusz Bujak] Wojna na Ukrainie wielu ludziom otworzyła oczy na prawdziwe intencje Władimira Putina. Ukazała również, kim jest patriarcha Cyryl, któremu mniej zależy na prawosławiu niż na przyjaźni
  z Władimirem Putinem.

Do wieczności odszedł  Zbigniew Kowalski. Wieczne odpoczywanie ….