INFORMACJE DUSZPASTERSKIE II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03 I 2021 r.

  1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji po Mszy Św. o 12.30. Na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia. Zakończenie Adoracji
    o godz. 16.45.
  3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Zapraszamy na Msze Święte o godz.: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 17.00 i 18.30. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy. W tym dniu modlimy się także w intencji Bractwa Eucharystycznego. Imieniny s. Lucjany – Msza Św. o godz. 7.00.
  5. MSZE ŚWIĘTE: w naszej świątyni od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami Św.: 6.30-7.00; 18.00-18.30.
  6. KANCELARIA PARAFIALNA:

– poniedziałek, środa, piątek: 16.30 – 17.30

– wtorek, czwartek, sobota: 10.00 – 11.00

W niedziele, uroczystości kościelne i święta państwowe kancelaria nieczynna.

  1. Zachęcamy do lektury katolickiego tygodnika Niedziela oraz Mojego Pisma Tęcza.
  2. Polskie siostry z Islandii wydały płytę „Wobec Piękności Bożej”. Utwory na niej zawarte są pięknym, muzycznych zapisem wspólnej, duchowej wędrówki sióstr i formą opisu wielkich dzieł, których Jezus dokonuje w ludzkich duszach. Płyta zawiera 21 pięknych utworów w ich wykonaniu i aranżacji. Niektóre teksty to poezje wielkich mistyków Karmelu, czy też modlitwy poetyckie. Większość jednak zrodziła się w sercach sióstr, podczas ich pobytu na Islandii. Cudowne, delikatne utwory są próbą wyrażenia tego, co czuje człowiek, stając w obliczu najwyższego i nieskończonego Piękna, jakim jest Bóg. Są zachwytem nad Jego działaniem w życiu świętych, jak i nad tym, co czyni w codzienności karmelitanek. Siostry chcą zanieść ludziom przesłanie, że dobry Bóg wybiega wszystkim naprzeciw, pragnąc dla każdego stać się Bogiem bliskim. Koszt płyty: ofiara dobrowolna. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Bosych w Islandii.

Bóg powołał do wieczności: Śp. Halinę Wiśniewską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…