Informacje duszpasterskie II Niedziela po Bożym Narodzeniu 5 stycznia 2020 r.

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

  1. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Dzień ten przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara dodając cyfry Roku Pańskiego – tłumaczymy to również, jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem Benedicat.Poświęconą kredę i kadzidło możemy otrzymać w kościele a ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Uroczystość Trzech Króli jest obchodzona jako Misyjny Dzień Dziecka – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.
  2. W poniedziałek  6 stycznia 2020 r. zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie Orszaku Mszą św. w kościele św. Zygmunta o godz. 14.00, pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Po Mszy Świętej, ok. godziny 15.00, z kościoła Św. Zygmunta Orszak wyruszy Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry i następnie Doliny Miłosierdzia. W Dolinie Miłosierdzia, po zakończeniu Orszaku, odbędzie się wspólne kolędowanie. Wszyscy uczestnicy Orszaku otrzymają korony oraz śpiewniki.
  3. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej, biuletynie i na stronie internetowej. Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn jest niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską
    z daną rodziną w innym terminie.
  4. Taca w przyszłą niedzielę 12.01 przeznaczona będzie na remont dachu na domu parafialnym. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian.
  5. Do nabycia wyjątkowy numer katolickiego tygodnika Niedziela (cena 6 zł) z modlitewnikiem oraz Jakubowe Nowiny.