Informacje duszpasterskie I Niedziela Zwykła – 07.01.2024r.

Informacje duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2024 r.

 

Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. W Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wystrój świąteczny i śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przypada 2 lutego.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przyjęli kapłana z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za spotkanie, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary. 

 W związku z kolędą kancelaria parafialna (przez cały czas jej trwania) będzie czynna tylko w godzinach; 7.30 – 8.00 i 19.00 – 19.30. W sprawach pilnych (pogrzebowych) proszę kontaktować się telefonicznie nr 662 155 070. Msza św. o godz.18.30 będzie w kaplicy na plebanii.

Woda święcona jest w kaplicy wieczystej adoracji.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na wszelkie podejmowane w kościele prace. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Od ateisty do wierzącego” – historia drogi do Boga trzykrotnego zdobywcy Oscara – Garego Coopera. 

 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stefan Rakowski, Irena Augustyniak, Zenon Furmanek, s. Salomea Ściubak Nazaretanka.  Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.