Informacje duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 1.12.2019r.

 1. Rozpoczynamy  Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa – a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku są słowa:Wielka tajemnica wiary. Rozpoczyna on trzyletni cykl formacyjny, który będzie poświęcony Eucharystii. Pogłębienie życia Mszą św. – to jest zadanie przed którym stoimy.
 2. W Adwencie tradycyjnie odprawia się Msze Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, zwaną Roratami. W naszym kościele Msza Święta Roratnia będzie o godz. 7.00 i 17.00 dla dzieci (w kaplicy na plebanii). Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy o przygotowaniu w swoich domach symboli adwentowych: wieńca, świecy, lampionu.         
 3. Ważnym czasem w adwencie są rekolekcje adwentowe. Odbędą się w dniach 14-17 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu na przeżycie rekolekcji adwentowych.
 4. Jutro (02 XII) spotkanie wspólnoty Żywego Różańca na plebanii o godz. 17.00.
 5. W środę przypada święto patronalne górników – wspomnienie św. Barbary, a w piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Z racji wspomnienia św. Mikołaja Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeprowadza dziś po Mszach Św. zbiórkę charytatywną. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. 
 6. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek chorych i starszych parafian odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. Dzieci praktykujące nowennę dziewięciu pierwszych piątków zapraszamy na spowiedź od godziny 16.30 do kaplicy na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie – zbiórka ofiar do puszek na ten cel po każdej Mszy św. 
 8. Taca przyszłej II niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 9. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać poświęcone opłatki świąteczne i świece Bożonarodzeniowe Caritas (7 zł mała i 15 zł duża) po Mszach św. w kościele,
  a w ciągu tygodnia w kancelarii.
 10. W nowym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy kilka artykułów na temat Adwentu, który chce nas uczyć czekać: „Bardzo łatwo ulegamy presji, żeby zrobić więcej, przeżyć więcej, a potem narzekamy, że żyjemy w coraz szybszym tempie. Adwent przypomina, że trzeba umieć czekać, zwłaszcza na to, co jest ważne i piękne”. Do nabycia także Jakubowe Nowiny w których znajdziemy ciekawe treści na ubogacenie swojej duchowości.

Do wieczności odeszli:

Mieczysław Kogut; Jerzy Korcz
Jutro przypada 16 rocz. św. Ks. Prał. Henryka Bąbińskiego, Msza Św. o godz. 7.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…