Informacje duszpasterskie 4 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

Ewangelia dzisiejszej niedzieli stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy Mu zaufali. „Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym życiem.

Czwartą Niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.

 

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. O godz. 11.00 i 12.30 dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Polecajmy je
    w modlitwie Bogu, by w ciągu swojego życia często przyjmowały Eucharystię. Msze św. w tzw. Białym Tygodniu dla dzieci klas III będą odprawiane o godz. 18.30, a wcześniej
    o 18.00 nabożeństwo maryjne.
  2. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława, Bpa Męczennika głównego patrona Polski.  Ten wielki Polski święty  jest Patronem  Księdza Kanonika Stanisława Mendakiewicza. Z  tej racji dziś o godz. 7.30 odprawiliśmy Mszę św.  w intencji naszego Solenizanta  i wyraziliśmy  serdeczną wdzięczność  składając  w darze modlitwę i życzenia. We wtorek, św. Jana z Avilii ,kapłana , doktora Kościoła. W piątek  przypada wspomnienie NMP  O godz. 18.30 odprawimy  Mszę św.  a następnie podczas  procesji wokół świątyni z figurą Matki Bożej będziemy modlić się modlitwą różańcową . W sobotę , św. Macieja Apostoła.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  4. Do nabycia są Jakubowe Nowiny i nowy numer tygodnika „Niedziela” (8 zł). Temat numeru: Czy umiesz słuchać Boga? Czy rzeczywiście „rozmowa” z Bogiem ma tylko jeden możliwy kierunek? Czy Bogu można zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi? W najnowszym numerze „Niedzieli” podjęto próbę odpowiedzi na tak postawione pytania.
  5. Taca zbierana podczas Mszy świętych w drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Formacji Duchowej.

 

Bóg powołał do wieczności Kazimierę Pawlik, Danutę Leszczyńską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Życzymy wszystkim Błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu kolejnej Niedzieli Wielkanocnej
i radości płynącej z wiary w Jezusa Zmartwychwstałego na cały rozpoczynający się tydzień.