Informacje duszpasterskie 2 Niedziela zwykła – 16.01.2022 r

Cud w Kanie Galilejskiej znakomicie pokazuje, jak działa Bóg. Brak wina na weselu jest symbolem duchowej pustki, braku radości życia. Posłuszeństwo Bożemu Słowu daje radość, choć nieraz dopiero na końcu długiej drogi. Prośmy pokornie Pana o cud i zróbmy wszystko, cokolwiek nam powie.

 1. W tym tygodniu patronują nam:
  – w poniedziałek – św. Antoni, opat 
  – w środę  –  św. Józef Sebastian Pelczar, biskup  
  – w piątek –  św. Agnieszka, dziewica i męczennica. W tym dniu  obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.                                                                                                                – w sobota – św. Wincenty Pallottii, prezbiter
 2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa . W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 3. We wtorek, 18 stycznia na godz. 17.30 do kaplicy na plebanii zapraszamy na spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą TYLKO RODZICÓW (bez  dzieci).
 4. Piątek to trzeci piątek miesiąca, kiedy to oddajemy szczególną cześć Bożemu Miłosierdziu w czasie Mszy Św. o godz. 18.30.
 5. W sobotę, 22 stycznia o godz. 10.00 w kościele próba śpiewu kolęd. Zapraszamy. Natomiast w niedzielę, 23 stycznia po Mszy św. o godz.11.00 wspólne kolędowanie przy żłóbku poprowadzą dzieci i młodzież.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i jest na stronie internetowej.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace w poprzednią niedzielę, było to 3220 zł.
 8. 18 stycznia, (wtorek) o godz. 14.00 nastąpi odebranie z placu kościelnego tzw. elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).
 9. Nowy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony jest w dużej części zagadnieniom ekumenicznym. Polecamy.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Bibianna Preisler – Trzmiel, Zofia Grabowska, Józef Mazurczak, Maria Żmigrodzka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…