INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 II 2021

wpis w: Aktualności | 0
 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes– Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.
 3. Przypominamy, że w Niedziele Wielkiego Postu jest dodatkowa Msza Św. na plebanii
  o godz. 12.00. Zapraszamy zwłaszcza osoby starsze. Sakrament pokuty i pojednania od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszami Św.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.: 17.45. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 16.15Gorzkie żale
  z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. dr Adrian, nasz wikariusz. Zapraszamy.
 5. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. W tym tygodniu nasze modlitwy wspiera wstawiennictwo następujących świętych:

– w czwartek (04 III) – Św. Kazimierz, królewicz – dzień imienin Ks. Proboszcza. Do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta zapraszamy podczas Mszy Św. o godz. 7.00;

– w piątek (05 III) – Św. Adrian z Canterbury – dzień imienin Ks. dr. Adriana, naszego wikariusza. Msza Św. w intencji Dostojnego Solenizanta o godz. 7.00.

 1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. W naszej świątyni Msza Św. w ich intencji o godz. 17.00.
 2. Katecheza dla Rodziców dzieci z klas I SP we wtorek (02 III) o godz.: 18.00 w kaplicy Domu Parafialnego a spotkanie kandydatów do Bierzmowania – Rok II (8 kl. SP) w środę (03 III) o godz. 16.00 w salce parafialnej.
 3. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odpowiednie do tych dni nabożeństwa. W piątek udamy się do chorych od godz. 8.30. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.30.
 4. Caritas Arch. Częstochowskiej zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych o pomoc w sfinansowaniu Kuchni Caritas wraz z jadłodajnią dla bezdomnych, starszych i ubogich w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna. W tym roku w miejsce skarbonek jest koperta-cegiełka. Osoby, które pragną włączyć się w to wielkie dzieło miłosierdzia mogą zabrać kopertę-cegiełkę i po wypełnieniu zwrócić do parafii do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Jest również do nabycia Świeca Paschalna (do wykorzystania podczas Wigilii Paschalnej czy na stół wielkanocny)
  w cenie 10 zł.
 5. 12 marca (piątek) od godz. 9.00 na placu przy kościele zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Zbiórka wspiera misje w najbiedniejszych krajach świata. Szczegóły na plakacie oraz folderach informacyjnych, które są do zabrania.
 6. Polecamy parafialną gazetkę Jakubowe Nowiny oraz nowy numer tygodnika Niedziela.

 

Odeszli do wieczności:

Śp. Janina Piaścik; Śp. Jadwiga Dziuba, Śp. Teresa Ziółek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …