e-Katolik 2019-21

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w czerwcowym wydaniu e-Katolika. Dziś zachęcamy do zapoznania się z aplikacjami poświęconymi wielkiemu Bożemu wydarzeniu, które ma miejsce w Lednicy – „Lednica 2000” oraz „Śpiewnik 2000 pieśni”. Ponadto pamiętamy również naszych najmłodszych z okazji ich 1 czerwcowego Święta proponujemy naukę języków obcych poprzez zabawę – „Kids Mondly”. Zapraszamy do lektury…

Lednica 2000 Twórca: Lednica 2000

1 czerwca odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. To wyjątkowe wydarzenie to okazja do wspólnego świętowania z ludźmi, którzy są świadomi tegorocznego hasła spotkania, które wypowiedział św. Papież Jan Paweł II „Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć”.

Aplikacja Lednica 2000 to swoiste kompendium informacji o corocznych wydarzeniach jakie mają miejsce na polach lednickich. Znajdziemy tu między innymi informację ogólne o wydarzeniu, mapę, aktualne komunikaty czy kontakt. Dodatkowo aplikacja posiada modlitewnik, śpiewnik oraz opis lednickiej drogi do spowiedzi. Sama aplikacja ma bardzo przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika i jest stale aktualizowana – nie tylko podczas samych spotkań.

Strona twórcy

Google Play


Śpiewnik 2000 pieśni Twórca: Kajetan Suchański

Aplikacja ta to przede wszystkim potężny zbiór pieśni zaczerpnięty między innymi z Śpiewnika Pielgrzyma oraz Śpiewnika Pieśni Pisanych, które przydadzą się nie tylko podczas spotkań w Lednicy. Warto dodać, że aplikacja pozwala na wyszukiwanie danych pieśni po numerze, tytule oraz po słowach danej pieśni.

Ponadto możemy stworzyć swoją ulubioną listę i odsłuchać niektóre akompaniamenty z nich. Aplikacja jest prosta w użytku i stale aktualizowana.  

Strona twórcy

Google Play


Mondly – Dzieci uczą się języków Twórca: ATi Studio

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą nauki dla dzieci jest zabawa. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z jedną z lepszych, darmowych aplikacji do nauki języków obcych. Mondly to gra edukacyjna skierowana do dzieci, które chciałyby wiele języków obcych poprzez wspaniałą zabawę. Aplikacja pozwala na poznanie i naukę między innymi języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz wiele, wiele innych. Gra podzielona jest na przygody w takich kategoriach jak „Zwierzęta”, „Przyroda”, „Posiłki”, „Ludzkie ciało” oraz „Kolory i liczby”. Sama aplikacja jest intuicyjna w obsłudze oraz posiada bardzo przyjazną i ciekawą szatę graficzną, która poprzez efekty graficzne i dźwiękowe zachęca dzieci do nauki i zabawy.

Warto dodać, że aplikacja jest stale aktualizowana, a na dzień dzisiejszy posiada ponad 70 lekcji językowych, ponad 400 słówek z ilustracjami i dźwiękami, ponad 70 wyrażeń i zwrotów oraz codzienne, nowe lekcje i quizy. Polecamy.

Strona twórcy

Google Play