e-Katolik 2019-15

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w ostatnim, Wielkopostnym wydaniu e-Katolika. Wielkimi krokami zbliża się już Święte Triduum Paschalne. Tym bardziej jest nam miło zaprezentować dziś aplikacje, które są związane z zbliżającymi się wydarzeniami. Dziś prezentujemy aplikacje „Koronka” dzięki której będziemy mogli przeżyć między innymi stacje Drogi Krzyżowej. Następnie proponujemy do zapoznania się z aplikacją “MóWikMemory” – logiczną rozrywką dla całej rodziny. Na koniec przedstawiamy kolejną już grę z serii “iMASZ Zagadki”.
W przyszłym tygodniu ze względu na przeżywanie Św. Triduum Paschalnego nie będzie kolejnego wydania e-Katolika. Wracamy od 27 kwietnia. Zapraszamy do lektury…

Koronka Twórca: abbaojcze.pl

Koronka jest aplikacją, która pozwala na odmawianie Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Drogi Krzyżowej w przyjaznej, graficznej formie. Po starcie aplikacji mamy do wyboru rodzaj modlitwy oraz dostępne na niej opcje. Modlitwy można odmawiać automatycznie lub za pomocą ręcznego przechodzenia na kolejne paciorki.

Aplikacja idealna dla osób, którym zależy przede wszystkim na wizualnej wersji wybranej modlitwy cechującej się dużymi i wyraźnymi opcjami.

Strona twórcy

Google Play


MÓWik Memory Twórca: DICO S.C.

Prezentowana aplikacja pozwala na ćwiczenie pamięci słuchowej i wzrokowej tym razem osadzona w klimatach Wielkanocnych. Sama zasady gry nie jest skomplikowana i polega na odnajdywaniu tych samych obrazków, zdjęć czy symboli. Dużym plusem jest opcja głosowego przedstawienia co znajduje się na obrazku.

Aplikacja posiada zróżnicowane poziomy trudności oraz jest ciągle rozwijana przez twórców. Idealna rozrywka i zabawa w skojarzenia dla całej rodziny.

Strona twórcy

Google Play


iMAsz Zagadki Twórca: iMasz

Kolejna odsłona gier z serii iMasz, które są prezentowana na naszych łamach dotyczy rozwiązywania zagadek i swego rodzaju testu wiedzy. Na początku wybieramy tryb rozrywki, kategoria i poziom trudności. Obecnie gra posiada 16 kategorii tematycznych oraz dwa tryby rozrywki.

Dużym plusem jest możliwość dodawania własnych pytań i kategorii tematycznych co czynni z gry rozrywkę na długi okres czasu dla całej rodziny. Twórca zapewnia częste aktualizacje i rozwijanie gry.

Strona twórcy

Google Play