e-Katolik 2019-14

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Czas Wielkiego Postu zbliża się powoli ku końcowi. W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Chrystusa zachęcamy do skorzystania z aplikacji „Ekstremalna Droga Krzyżowa” oraz „Alleluja”. Na koniec polecamy rozrywkę na umysłu i nie tylko pod postacią gry „iMasz Puzzle”. Zapraszamy do lektury…

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa Twórca: EDK

Aplikacja EDK jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą połączyć wysiłek fizyczny z modlitwą i rozważaniem Drogi Krzyżowej. Po jej uruchomieniu możemy wybrać lokalizację naszej trasy i ją przemierzać w formie pieszej jednocześnie przeżywając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Rozważania są w formie audio oraz tekstowej. Warto pamiętać, że aplikacja nie nazywa się bez powodu „Ekstremalna Droga Krzyżowa” ponieważ odcinki mają po 40 km. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby je podzielić na dostosowane do nas.

Aplikacja ma bardzo przejrzysty i wygodny w obsłudze interfejs użytkownika oraz jest często aktualizowana. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.edk.org.pl w celu zapoznania się z trasami w 2019 roku – również dla Częstochowy. Autorzy programu przypominają, że służy ona jako pomoc i należy zaopatrzyć się również w drukowany opis trasy i mapę.

Strona twórcy

Google Play


Alleluja Twórca: Lasoft

Prezentowana aplikacja ma formę modlitewnika i jest skierowana do każdego kto chciałby mieć „pod ręką” zbiór modlitw dziennych – podzielonych na pory dnia, rozważania, modlitwy w różnych intencjach, modlitwy podstawowe, akty zawierzenia, oddania i wiele innych. Modlitewnik oparty jest na propozycjach o. Semenenki CR współzałożyciela zgromadzenia oraz o. Jełowickiego CR. Ciekawą opcją są modlitwy w różnych potrzebach oraz za osoby nam szczególnie bliskie.

Aplikacja jest wygodna w użyciu oraz posiada wiele dodatkowych opcji jak między innymi wyszukiwarkę modlitw. Zachęcamy do skorzystania.

Strona twórcy

Google Play


iMasz Puzzle Twórca: iMasz.net

Prezentowana aplikacja jest kolejną propozycją z studia iMasz.net. Na naszych łamach można się zapoznać między innymi już z krzyżówkami i grą w pamięć. Tym razem prezentujemy puzzle, która jak sama nazwa wskazuje polega przede wszystkim na poprawnym ułożeniu obrazka z wielu fragmentów, których ilość zależy od poziomu trudności jaki wybierzemy, a jest w czy wybierać. Mamy do dyspozycji opcję z 25, 49, 100 i 144 elementami.

Gra zachęca do wysiłku umysłu jak również  sprawdza spostrzegawczość całej rodziny. Aplikacja ma przyjazdy interfejs użytkownika i jest często aktualizowana. Duży plusem jest fakt, iż poza proponowanymi obrazami możemy wgrać własne i z nich układać puzzle.

Strona twórcy

Google Play