e-Katolik 2019-02

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w drugiej odsłonie e-Katolika w tym roku. Tym razem prezentujemy aplikacje „5 minut z Bogiem” dla wszystkich, ale w szczególności dla wiecznie zabieganych i twierdzących, że nie mają czasu dla Boga. Kolejna aplikacja to propozycja dla najmłodszych „Biblia puzzli dla maluchów”, która pozwoli na rozwój duchowy i intelektualny dziecka. Na koniec proponujemy królewską rozrywkę dla każdego w postaci rewelacyjnej, polskiej aplikacji jaką są „Szachy”. Zapraszamy do lektury…

 

5 minut z Bogiem Twórca: Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o.

Prezentowana aplikacja jest w formie modlitewnika dzięki któremu otrzymujemy każdego dnia jeden z psalmów lub pieśni z brewiarza oraz Ewangelie czytaną każdego dnia.

Dodatkowo dzięki aplikacji możemy zastanowić się i rozważać na tematy związane z prezentowanymi w danym dniu wiadomościami i refleksjami. Warto dodać, iż za stroną merytoryczną stoi wydawnictwo Pallottinum. W aplikacji znajdziemy również podstawowe modlitwa pozwalające na codzienne, choć 5 minutowe, spotkanie z Bogiem.

Strona twórcy

Google Play

Apple iTunes


Biblia puzzli dla maluchów Twórca: PSV Game Studio

Biblijne puzzle do przede wszystkim aplikacja dla najmłodszych, która dzięki swej prostocie w obsłudze, przyjaznej grafice i zadaniom adekwatnym do wieku dziecka pozwala na poznawanie wiary poprzez zabawę. 

Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci od 2 do 7 roku życia, ale pozwoli z pewnością na wspólną zabawę z najbliższymi dla całej rodziny, dzięki czemu dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności ruchowe jak i logicznego myślenia.

Strona twórcy

Google Play


Szachy Twórca: Łukasz Oktaba

O autorze zrobiło się głośno jakiś czas temu gdy wydał swoją pierwszą darmową grę – Warcaby. Tym razem prezentujemy królewską rozrywkę jaką nie wątpliwe są szachy. Sama gra uczy logicznego i strategicznego myślenia, każdego bez względu na wiek.

Sama aplikacja posiada szereg opcji pozwalających grać samemu (na różnych poziomach trudności) jak również z innymi graczami. Dużym plusem jest mnogość funkcji umilających grę jak choćby zmiana koloru planszy, rodzaju figur, tryb wyzwań czy osiągnięć. Polecamy.

Strona twórcy

Google Play