e-Katolik 2018-02

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w drugiej odsłonie naszego kącika “e-Katolik”. Na wstępie dziękujemy za zainteresowanie się naszą pierwszą odsłoną, ilość odwiedzających i czytających przeszła nasze oczekiwania. Dziękujemy. W dzisiejszym odcinku prezentujemy poznawanie Biblii dla najmłodszych za pomocą gry “Biblia dla Dzieci”. Kolejną aplikację “Modlitewnik” polecamy każdemu, kto chciałby mieć przy sobie zbiór modlitw, ewangelii, czytań, kolęd etc. Na koniec prezentujemy “7-zip” darmowy program, który przyda się każdemu kto pracuje na dużej ilości plików i przesyła je często poprzez sieć. Zapraszamy do lektury…

Biblia dla Dzieci Twórca: Life.Church (You Version)

Aplikacja Biblia dla Dzieci pozwala poprzez interaktywną zabawę poznawać opowieści biblijne. Główne cechy aplikacji to piękna grafika, ścieżka dźwiękowa, intuicyjny interfejs, fascynująca treść oraz aktywność, dzięki której dzieci zapamiętają zdobywaną wiedze.

Dodatkowym atutem jest szereg osiągnięć i celów jakie gra stawia przed użytkownikiem, które dodatkowo zachęcają do co raz to nowego poszerzania wiedzy na temat Biblii. Aplikacja jest w pełni w polskiej wersji językowej oraz jest często aktualizowana przez twórców.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes


Modlitewnik Twórca: Tomasz Smutek

Obowiązkowa aplikacja każdego kto chce mieć pod ręką ogromny zbiór modlitw, ewangelii, psalmów czy pieśni na każdy dzień. Program cechuje się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem z możliwością zmiany wielkości czcionki czy też zmianą kolorystyki tła samej aplikacji. Dodatkowo mamy możliwość zdefiniowania przypomnień o modlitwie oraz utworzenia konta dla poszczególnych użytkowników – w przypadku gdy z jednego urządzenia korzysta wiele osób.

Dużym plusem aplikacji jest brak reklam, pełna funkcjonalność bez konieczności korzystania z połączenia z Internetem oraz stałe ulepszanie i poszerzanie dostępnej treści w aplikacji.

Google Play


7-zip Twórca: Igor Pavlov

Każdemu z nas zdarzyło się nie jeden raz, iż potrzeba było wysłać większą ilość plików razem. W takim momencie z pomocą przychodzi nam darmowy program do kompresji danych 7-zip. Program pozwala na skompresowanie plików – poza swoim formatem 7z – do formatu TAR czy ZIP. Ponadto program obsługuje wiele formatów archiwów między innymi takie jak ZIP, RAR, CAB, ARJ oraz wiele innych. Program pozwala również na zabezpieczenie stworzonego archiwum hasłem oraz jego podział na dowolnej wielkości pliki.

Program poza wersją instalacyjną na systemy rodziny Windows posiada również swoją wersje “Portable”, która daje możliwość skorzystania z programu bez konieczności jego instalacji na komputerze. Dużym plusem jest fakt, iż program ten jest w pełni spolszczony oraz darmowy również do celów komercyjnych – co oznacza, że możemy legalnie go używać – również w firmie czy instytucji.

Strona twórcy aplikacji

Systemy Windows

Systemy Windows – wersja bez instalacyjna (Portable)