Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.

wpis w: Aktualności | 0

Kontynuując wieloletnią tradycję, w piątek przed niedzielą rozpoczynającą nasze parafialne rekolekcje, zgromadziliśmy się, aby rozważać Mękę Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odbyło się ulicami naszej parafii. W tym roku szliśmy ul. Nowowiejskiego, Szymanowskiego, POW, Al. N.M.P.

Wydarzenie to zgromadziło licznie parafian i gości na wspólnej modlitwie, pogodna aura wiosny sprzyjała medytacji tego zbawczego wydarzenia. Nabożeństwu przewodniczył ks. Kazimierz Zalewski, proboszcz parafii. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej uczestniczyli kapłani, siostry zakonne ze zgromadzeń znajdujących się w naszej parafii, służba liturgiczna, dzieci, młodzież i wierni. Wobec coraz częstszej obojętności tego świata, nasza parafia dała publiczne świadectwo swojej wiary, jak przeżywać w pokucie i modlitwie kończący się okres Wielkiego Postu. W centrum Częstochowy Wielki Post, znajduje się niejednokrotnie na uboczu: słychać głośną muzykę, dyskoteki…

Intencją nabożeństwa Drogi Krzyżowej było jak najlepsze przygotowanie się do rekolekcji wielkopostnych które odbędą się w dn. 07 – 10 kwietnia 2019r., a wygłosi je kustosz Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a ks. Tomasz Nowak (wikariusz naszej parafii w l. 1991-1993), przepraszaliśmy też za osobiste grzechy, niewierności i upadki prosząc o łaskę wytrwania w dobrym.

Niech ten święty czas będzie znakiem nadziei i przygotuje nas na Święta Zmartwychwstania !!!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia >>> KLIKNIJ TU