Chrystus Zmartwychwstał Alleluja

wpis w: Aktualności | 0

Uroczystą Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy obchód Wielkanocy w naszej parafii. Rozpoczął się czas wielkanocnej radości, który trwać będzie przez 50 dni w liturgii. Najbogatszej liturgii w ciągu całego roku liturgicznego przewodniczył ks. dr Wojciech Torchalski w koncelebrze pozostałych kapłanów.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się po zmroku, w naszej parafii o godz. 20.00. Pierwszą jej częścią była Liturgia Światła. Na zewnątrz świątyni rozpalono się ogień, od którego zapalono Paschał – woskową świecę symbolizującą zmartwychwstałego Pana. Następnie, nastąpiła rozbudowana Liturgia Słowa, mająca na celu przypomnienie historii zbawienia. Kolejną częścią była Liturgia Chrzcielna, podczas której wierni wyrzekają się szatana i wyrażają wiarę w Chrystusa. Ostatnim elementem Wigilii Paschalnej jest Eucharystia i procesja rezurekcyjna.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia >>> KLIKNIJ TU <<<

W imieniu Kapłanów życzymy Wam Drodzy Wierni i mili Goście, aby moc i radość Jezusa Zmartwychwstałego trwały w Was przez wszystkie dni i abyście mogli nią obdarzać wszystkich ludzi, z którymi dzielicie codzienność i tych, których spotkacie na swojej drodze. Niech Dobra Nowina, w szczególny sposób dopełniająca się w Zmartwychwstaniu, będzie źródłem sił, pewności, że Pan żyje i działa.

Wasi Duszpasterze