Informacje duszpasterskie
VI Niedziela zwykła – 15.02.2026 r.
1 W tym tygodniu, 18 lutego, przypada Popielec, otwierający czas Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem popiołem o godz.: 7.00, 9.00, 17.00, 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post: trzy posiłki w ciągu dnia, dwa lekkie, a jeden do syta, oraz wstrzymanie od pokarmów mięsnych. Osoby między 14 a 60 rokiem życia są zobowiązane do zachowania postu, a wszyscy do wstrzemięźliwości od potraw mięsnych, aż do zakończenia życia. Zachęcamy do podjęcia wyrzeczeń w duchu postu i modlitwy.
2 W Wielkim Poście obowiązują zakazy: nie organizować zabaw i imprez rozrywkowych. Podejmujmy postanowienia i pokuty, zwłaszcza post o trzeźwość.
3. W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 17.45, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:45 w niedziele.
4. W czasie Wielkiego Postu zaproszeni jesteśmy do pielgrzymowania po kościołach stacyjnych.
5. Dzisiaj, zgodnie z decyzją Episkopatu, zbieramy ofiary na Ukrainę.
6. Zapraszamy od przyszłej niedzieli do udziału w akcji zbiórki elektrośmieci. Odbiór elektrośmieci odbędzie się 28 lutego.
7. Na czas ferii zimowych życzymy wszystkim dobrego odpoczynku i radosnych spotkań.
8. W minionym czasie odeszli do wieczności: Irena Kinderman, Edward Poroszewski, Wacława Duda, Stefan Kołacz. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.