Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej, przygotowanie do nawiedzenia

wpis w: Aktualności | 0

 

W najbliższą sobotę 26 sierpnia 2023r. będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, jest to szczególny dzień w którym czcimy Główną Patronkę naszej Maryjnej Archidiecezji i miasta Częstochowy przygotowując się do peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu.
Przygotowaniem do tej Uroczystości będzie parafialna pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 24 sierpnia br. wyruszamy ok. 18.00 spod naszego kościoła.
W sam dzień Uroczystości w sobotę Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.
W Kościele Rektorackim Msze Św. o godz. 12.00 i 18.00

 

 

ZAPROSZENIE MATKI BOŻEJ DO NAWIEDZENIA PARAFII I CAŁEJ ARCHIDIECEZJI

Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo w liście „Maryjo! Ocal miłość i życie naszych rodzin” – zapowiadającym przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej w Archidiecezji Częstochowskiej – napisał, że „Ważnym momentem tegorocznych przygotowań będzie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej poprzedzona nowenną odprawianą w sanktuarium jasnogórskim i w każdej parafii naszej archidiecezji. Dziękując parafiom miasta Częstochowy za coroczny udział w nowennie na Jasnej Górze, proszę o wzmożoną gorliwość w roku przygotowań.  W ostatnim dniu nowenny, 25 sierpnia br., zgromadzimy się najpierw na Nieszporach maryjnych w bazylice archikatedralnej o godz. 17.15, po czym wyruszymy z procesją maryjną na Jasną Górę, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. Proszę, by w tych wigilijnych uroczystościach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej wzięli udział duszpasterze i przedstawiciele z wszystkich parafii naszej archidiecezji. Wówczas z głębi naszych serc zaprosimy Maryję, by w tajemnicy nawiedzenia przybyła do naszych parafii i całego Kościoła częstochowskiego”.

W nawiązaniu do listu Księdza Arcybiskupa i w Jego imieniu, serdecznie prosimy, by w uroczystościach w dniu 25 sierpnia br. wzięły udział przynajmniej trzyosobowe delegacje z każdej parafii naszej archidiecezji. Księży zapraszamy do udziału w Mszy św. o godz. 19.00. Podczas tej uroczystości delegacje parafialne odbiorą parafialne księgi zawierzenia, które na czas przygotowania i nawiedzenia pozostaną w naszych parafiach, po czym na nowo zostaną złożone w Jasnogórskim Centrum Zawierzenia.