Informacje duszpasterskie XXXIV Niedziela zwykła – 21.11.2021r

wpis w: Aktualności | 0

Jezus wyznaje dziś przed sądem Piłata: „Tak, ja jestem królem”, zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo wkroczyć w nasze życie, by mógł urzeczywistnić w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji członkom naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii i otaczamy ich naszą modlitwą.

Po mszy o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi. (za publiczne odmówienie tych modlitw można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami).

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, w środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lang, Kapłana i Towarzyszy. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich dbających o muzyczną oprawę Mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni. Niech św. Cecylia wyprasza im potrzebne łaski, aby ta posługa prowadziła wszystkich do Jezusa i pomagała im wzrastać w wierze, a samym muzykom dawała wiele radości.

We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas czwartych, a w piątek o swoim przygotowaniu do sakramentu bierzmowania pamiętają uczniowie klas VIII .

Dziś na każdej Mszy św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będą  one sukcesywnie doręczane przez Pana Organistę i osoby upoważnione. Przyjmijmy ich życzliwie.  Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Zachęcamy do nabywania opłatków w parafii po pierwsze dlatego, że są poświęcone , a po drugie , że jest to znak łączności z parafią i więzi wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym.

Dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także na tacę. Zeszłotygodniowa taca na prace remontowo-budowlane prowadzone przy naszej parafii przyniosła 3.550 zł. Bóg zapłać. W intencji parafian i wszystkich darczyńców modlimy się podczas Mszy św. o godz.12.30 i środowej nowenny.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego .

W kościele powszechnym i naszej archidiecezji trwa synod poświęcony zaangażowaniu świeckich w życie Kościoła pod hasłem: ”KOMUNIA, UCZESTNICTWO, MISJA”. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Synod na poziomie parafialnym rozpoczniemy  Mszą  św. o godz. 12.30 w pierwszą niedzielę Adwentu za tydzień.

W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły na temat znaczenia intronizacji Chrystusa Króla w Polsce, drogi synodalnej w różnych parafiach w Polsce oraz problemu na granicy polsko-białoruskiej. Polecamy Jakubowe Nowiny.

W minionym tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności : Śp. Zdzisława Porębińska, śp. Leonard Wochal, polećmy ich Bożemu miłosierdziu.