Informacje duszpasterskie XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021r

wpis w: Aktualności | 0

„Niebo i ziemia przeminą ale słowa moje nie przeminą” – zapewnia Jezus, kierując naszą uwagę na swoje przyjście w chwale. Pośród wielu niewiadomych naszego życia pewne jest to, że skoro należymy do Niego w ziemskim życiu, będziemy także mieć udział w Jego ostatecznym zwycięstwie. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy karmić się Jego obecnością i podtrzymywać naszą nadzieję.

Obchodzimy dzisiaj V Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Przy okazji dziękujemy  tym, którzy składają swoje ofiary do skarbony św. Antoniego.

Również dzisiaj, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy naszych prześladowanych braci i siostry w Libanie przez modlitwę, jak i finansowo. Przed kościołem  zbiórka ofiar do puszek na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

Penitencjaria Apostolska określiła, że odpust za zmarłych można uzyskać przy nawiedzeniu cmentarza w dowolnie wybrane przez siebie 8 dni w listopadzie 2021 roku.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Alberta Wielkiego, w środę św. Elżbietę Węgierską, w czwartek  bł. Karolinę Kózkówną , w piątek  bł. Salomeę, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św., a w piątek o swoim przygotowaniu do sakramentu bierzmowania pamiętają uczniowie klas VII.

 

Przypominamy o codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, w naszym kościele odbędzie się o godz. 12.30 Msza św. w intencjach Akcji Katolickiej.

W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły: „Wiara wymaga działania” – Działalność Wspólnoty św. Idziego, zaangażowanie na rzecz pokoju, wspierania ubogich i pomocy uchodźcom. „Synod nie jest parlamentem”, „Kościół o podatkach”

Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary na remonty i inwestycje parafialne.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Do wieczności odszedł: śp. Janusz Straś. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…