Informacje duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła – 10.11.2019 r.

 1. Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz pomocy materialnej. Wyrazem naszej solidarności z najmłodszym państwem na świecie, czyli Sudanem Południowym będzie zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę.  

 

 1. Jutro przypada 101. rocznica Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny na mszę świętą o godz. 11.00. Niech znakiem jej umiłowania będą także wywieszone flagi narodowe. Msze o godz. 7.00; 11.00 i 18.30.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:
 • W poniedziałek – wsp. św. Marcina z Tours.
 • We wtorek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 • W środę – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 •  W piątek – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. 
 •  W sobotę – NMP Ostrobramskiej oraz rocznica poświęcenia  rzymskich bazylik świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie.

 

 1. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas II w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. (spotkanie w Domu Parafialnym ul. Kilińskiego 8).

 

 1. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który można składać na placu między plebanią a garażami.13listopada o godzinie 13.00 sprzęt będzie odebrany. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na spłatę pierwszego etapu zakończonych prac remontowych przy naszym kościele. Bóg zapłać.  

 

 1. Polecamy katolicki tygodnik Niedziela; Jakubowe Nowiny oraz gazetkę dla najmłodszych Tęcza.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Halina Kaczmarczyk; Marcin Kołodziejczyk; Krystyna Janczak;
Genowefa Prokop; Czesława Klecha; Bogumiła Madejska 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…