Informacje duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła – 07.11.2021r

wpis w: Aktualności | 0
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Koronka do Miłosierdzia Boże o godz. 15.00. 

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek jest święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie; w środę będziemy czcić w liturgii św. Leona Wielkiego, papieża; w czwartek św. Marcina  z  Tours, biskupa; w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę pięciu polskich pierwszych Męczenników za wiarę, (Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (zm. 1003).

 

 1. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św.

 

 1. W czwartek, 11 listopada będziemy obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Oby zawsze były bliskie nam wszystkim słowa: Bóg – Honor – Ojczyzna. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny oraz o tych wszystkich, którzy dzisiaj decydują o jej obliczu. Włączmy się jak najliczniej w miejscowe obchody upamiętniające odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Obyśmy mogli wszyscy często powtarzać za bł. Prymasem Tysiąclecia: „Kocham moją Ojczyznę bardziej niż moje serce”. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny na Mszę św. o godz. 9:00 w naszym kościele, bądź na godz. 12.00 do Bazyliki Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny  w Częstochowie.

 

 1. W tym miesiącu odbędą się spotkania przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  W piątek 12 listopada o 17.00 – I rok ( kl. 6), w piątek 19 listopada o godz. 17.00 – II rok  przygotowania (kl. 7), w piątek 26 listopada o godz. 17.00 – III rok  przygotowania (kl.8 i starsi)

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla prześladowanych wspólnot Kościoła, zachęcamy do ofiarności na ten cel. Tym razem będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami braci chrześcijan w Libanie.

 

 1. Polecamy Jakubowe Nowiny i Tygodnik Niedziela a w nim  in. artykuły Dlaczego nie lubią Kościoła? oraz Małżeństwo – najcięższy zakon?

 

 1. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

 

 1. Do wieczności odszedł śp. Zbigniew Dukowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Na czas dzisiejszego świętowania i cały nadchodzący tydzień niech dobry Pan nam błogosławi.