Informacje duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021r

wpis w: Aktualności | 0

Pytanie skierowane do Jezusa, które usłyszymy dzisiaj w Ewangelii, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostały zadane: “Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?”. Zgromadzeni na niedzielnej liturgii, chcemy słuchać słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego. Prośmy o łaskę autentycznej odpowiedzi na Jego wezwanie.

 1. Jutro w poniedziałek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Msze św. w dniu 1 listopada będą odprawione w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00,(z procesją) oraz o 18.30. Zapraszamy do udziału.
 2. We wtorek, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – jest to święto wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia w czyśćcu. Msze św.
  w naszym kościele o godz.7.00, 9.00 i 18.30 .
 3. Modlitwa różańcowa od 2 do 8 listopada z wypominkami oktawalnymi za zmarłych rozpocznie się o godz. 17.30, a bezpośrednio po niej zostanie odprawiona w ich intencji Msza św.
 4. W dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie przy nawiedzeniu cmentarza
  w kolejne wybrane 8 dni miesiąca listopada. Osoby starsze i chore mogą uzyskać łaskę odpustu za zmarłych modląc się za nich w domu.
 5. Zgłoszenia zmarłych na „Wypominki” przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Tradycją naszej Archidiecezji jest, że w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane są ofiary do puszek na cmentarzach, które przeznaczone są na pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego .
 7. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do sakramentu pokuty i pojednania, pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie a w I piątek dodatkowo  od godz. 17.30. W piątek też odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 8.30.
 8. W tym tygodniu patronują nam: środa św. Marcin z Tours, bp, czwartek  św. Karol Boromeusz, bp.
 9. Kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na 2022 rok.
 10. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy też tygodnik „Niedziela” oraz „ Jakubowe Nowiny”.
 11. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 12. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa prosimy o zachowanie stosownych przepisów sanitarnych w kościele.
 13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysława Kłosowskiego. W piątek przypada 6 rocznica śmierci ks. prałata Józefa Franelaka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli. Umocnieni Eucharystią i Bożym błogosławieństwem idźmy, by głosić światu  uzdrawiającą moc naszego Pana.