Informacje duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła – 04.11.2018 r.

Jezus odpowiadając na pytanie, które z przykazań jest największe, mówi o przykazaniu miłości. Taka odpowiedź może wywołać zdziwienie, jeśli miłość rozumiemy jako uczucie
i szukanie swojej przyjemności. Przykazanie miłowania Boga całym sobą, czyli we wszystkich strefach naszego życia i miłowanie drugiego człowieka jak siebie samego, jest bardzo konkretne. Wyraża się m.in. w codziennej modlitwie i dobrych czynach, choćby drobnych gestach.

1. Listopad zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Jedną z jej form są wypominki oktawalne, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że przy nawiedzeniu cmentarza można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (raz dziennie w kolejne dni do 8 listopada włącznie).

2. W poniedziałek przypada 3. rocznica śmierci Ks. Prałata Józefa Franelaka. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.30. Zgromadźmy się licznie.

3. We wtorek spotkanie formacyjne dla dzieci z klas 1 SP i ich rodziców.

4. Także we wtorek (06 XI) Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na wykład dr Juliusza Sętowskiego: Udział częstochowian w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w Domu Parafialnym przy ul. Kilińskiego 8.

5. W środę na godz. 16.30 zapraszamy Żywy Różaniec na spotkanie formacyjne.

6. W piątek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie,
natomiast w sobotę będziemy czcić w liturgii Św. Leona Wielkiego, Papieża.

7. Już za tydzień nadejdzie dzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do wielkiej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy dla nas tę niepodległość wywalczyli.

8. Przyszła niedziela to także druga niedziela miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

Pan Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Stafana Kurzaka, + Marię Matysiak, + Irenę Ziemlicką, + Tadeusza Sochę.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na czas dzisiejszego świętowania i cały nadchodzący tydzień niech dobry Pan nam błogosławi.