Informacje duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023r.

Informacje duszpasterskie
XXVIII niedziela zwykła  15.10.2023

 1. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

 2. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na rok 2024. Zbliża się miesiąc listopad. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem wdzięcznościza dobro, które od nich otrzymaliśmy i przejawem naszej troski o ich zbawienie. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 3. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestniczenia w codziennym, nabożeństwie różańcowym o godzinie 17.45.   
  W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:        
  w poniedziałek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,          
  – we wtorek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,               
  – w środę, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,             
  – w czwartek, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, ale także dzień imienin ks. Pawła naszego wikariusza. Msza św. w intencji Solenizanta o godz.7.00. Zapraszamy. Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła.     
  – w piątek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,

 4. W III piątek miesiąca oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu. Msza św. wotywna z koronką za zmarłych o godz.18.30.

 5. Indywidualne spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych (kl. III ) od poniedziałku do piątku godz.19.15.

 6. Od dzisiaj rozpoczął się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W programie znajdziemy bardzo wiele ciekawych wydarzeń. Szczegółowy program na plakatach.

 7. W Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Wierzę w …” nowy cykl artykułów dotyczący treści wiary zawartych w modlitwie Credo, jest także kwartalnik Niedziela Magazyn.

 8. Za tydzień Niedziela Misyjna. Tego dnia ogarniamy modlitwą wszystkich misjonarzy głoszących Ewangelie we wszystkich zakątkach świata. Ofiary składane przeznaczone są na Misje Święte.

Do wieczności odeszli: Władysław Kaczmarek, Artur Dróżdż, Beata Bielecka, Małgorzata Prichodko, Jadwiga Opałka, Zenon Merdzik. Wieczne odpoczywanie …