Informacje duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła – 14.10.2018 r.

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – pytanie zadane Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii również i my możemy postawić podczas Mszy św. Po raz kolejny usłyszymy, że za naszą deklarację wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca do pójścia za Nim. On patrzy na nas z miłością i nie zostawia nas samych na naszej drodze do królestwa Bożego.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski po hasłem przewodnim „Promieniowanie ojcostwa”. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które zgodnie z wolą Ojca świętego Jana Pawła II, przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin w naszej Ojczyźnie.

2. Dziś również wspólnota Kościoła zostanie ubogacona darem nowych świętych. Papież Franciszek dokona kanonizacji m.in. bł. papieża Pawła VI i bł. abp. Oscara Romero.

3. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestniczenia w codziennym, październikowym Nabożeństwie różańcowym. Od poniedziałku do soboty o 17.45 a w niedziele o 18.00.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek św. Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek św. Łukasza Ewangelistę, patronalne święto Służby Zdrowia, w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszko, w sobotę św. Jana Kantego.

5. We wtorek, o godz.17.30, na plebanii odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. Zapraszamy.

6. W piątek w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Zapraszamy na Msze Św. o 7.00 i 18.30. Jest to także z III Piątek miesiąca a więc o 18.30 przyzywamy Bożego Miłosierdzia dla naszych bliskich Zmarłych. W tym dniu na terenie naszej parafii ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za Zmarłych. W zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania przyjmujemy tzw. wypominki.

8. Przyszłą niedzielą rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Misji świętych.

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone podczas dzisiejszej tacy, która przeznaczona jest na prace przy naszym kościele.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Niedziela i Jakubowe Nowiny.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

Janina Kasprzycka, Mariusz Malinowski, Jerzy Pisarek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…