Informacje duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła 11.10.2020 r.

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej – zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę, przychodzimy by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie na zawsze zostaną zniszczone śmierć i grzech.

 1. W dzisiejszą niedzielę po raz dwudziesty w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.  Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. 
 2. Jutro liturgiczne wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera; we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w środę – św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
  w czwartek – św. Teresy  od Jezusa, dziewicy, zakonnica  i doktora Kościoła, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego; w piątek – św. Jadwigi Śl.; w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 3. We wtorek o godz. 17.15 w kościele spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. 2 SP i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.15 w niedziele o 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 7. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA FORMACYJNE. Program jest na stronie internetowej parafii i w gablocie z ogłoszeniami.
 8. Jest nowa księga intencji mszalnych na rok 2021. Osoby zainteresowane konkretnym terminem Mszy świętej (z racji rocznicy ślubu, urodzin czy śmierci bliskiej osoby) prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celem rezerwacji terminu. Rezerwacji można dokonać też telefonicznie. Przyjmujemy wypominki, modlitwę za naszych drogich zmarłych.
 9. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.
 10. Do nabycia jest nowy numer tygodnika Niedziela i Jakubowe Nowiny.

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

Teodozję Zymek i Monikę Lewandowską oraz
ks. Ireneusza Skrobota i ks. Sławomira Kaczmarka.

Polećmy ich duszę miłosiernemu Bogu…