Informacje duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023r.

Informacje duszpasterskie
XXVI niedziela zwykła  08.10.2023 r

  1. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania modlitwy różańcowej w naszym kościele parafialnym codziennie o godzinie 17.45, a tych, którzy do świątyni nie mogą przyjść, zachęcamy do modlitwy w swoich domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

  2. W tym tygodniu będziemy wspominać w poniedziałek błogosławionego Wincentego Kadłubka; w piątek błogosławionego Honorata Koźmińskiego; w sobotę dzień Edukacji Narodowej.

  3. W piątek, 13 października br., o godz.17.45 zostanie odprawione, ostatnie w tym roku, nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4. W tym tygodniu spotkania z rodzicami dzieci z klas pierwszych. Czekamy od godziny 19.15.

  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI szkoły podstawowej odbędzie się w piątek 13 października o godzinie 17.30 w sali parafialnej na plebanii. W ramach spotkania przewidziana jest wspólna modlitwa różańcowa.

  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka. Jak każdego roku w taki dzień, przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako pomoc dla biednej i uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za wszystkie składane na ten cel ofiary.

  7. Już od 1 października jest nowa księga intencji mszalnych na rok 2024, osoby zainteresowane konkretnym terminem Mszy świętej (z racji rocznicy ślubu , urodzin czy śmierci bliskiej osoby) prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celem rezerwacji terminu.

  8. Polecamy zainteresowaniu program XI Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Czego potrzeba dziecku?”, ale i inne.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności : Irena Sulejewska, Grażyna Drewniak – polećmy wszystkich zmarłych Bożemu miłosierdziu.

Niech Bóg pobłogosławi dzisiejszy świąteczny dzień i cały rozpoczynający się tydzień.