Informacje duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła – 07.10.2018 r

Pan Bóg nie chciał, żeby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli w Bożej obecności – nawet wtedy – kiedy widzimy wady innych, albo gdy czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinień względem innych i o umocnienie naszej miłości wzajemnej.

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy czcić: w czwartek św. Jana XXIII  papieża, w piątek bł. Jana Beyzyma prezbitera, w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego. W sobotę też zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec fatimski i procesja wokół świątyni wyjątkowo o godz.17.45.
  2. W przyszłą niedzielę 14 października będziemy obchodzili XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy św.  będą zbierane  ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla młodzieży).
  3. We wtorek , o godz.17.30 , na  plebanii odbędzie  się spotkanie dla  rodziców i dzieci klas II Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania  do I Komunii św. Zapraszamy.
  4. W środę o godz.16.30 swoje miesięczne spotkanie ma Zespół Synodalny.
  5. W piątek (12 X) o godz. 19.10 spotkanie formacyjne do bierzmowania dla roku II (klasa VIII Szkoły Podstawowej).
  6. Można już zgłaszać wypominki, czyli modlitwy za naszych zmarłych. Bądźmy świadomi, że najpiękniejszym darem na jaki oczekują nasi zmarli jest zamówiona w ich intencji Msza święta.
  7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  8. Lekturze polecamy „NIEDZIELĘ”  i „JAKUBOWE  NOWINY”.
  9. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi życia naszej parafii.

STRONA INTERNETOWA TO: www.swjakub.com.pl

W minionym tygodniu  Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty 

Danutę Łączyńską i Lucynę Minkiewicz.

Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…