Informacje duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła – 06.10.2019 r

Nie jesteś sam. Bóg zna twoje zmartwienia, lęki oraz radości i pragnienia. To jest niesamowite, że w każdej chwili można się zwrócić do Boga i w Nim szukać oparcia. Prośbę o przymnożenie wiary, którą uczniowie w dzisiejszej Ewangelii kierują do Jezusa, uczyńmy również naszą modlitwą. Niech wyznawana przez nas wiara w żywego Boga ma głębokie zakorzenienie w naszych sercach. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych Niech każdy
  z nas znajdzie przynajmniej jeden październikowy wieczór na spotkanie z Matką Jezusa w modlitwie różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:                                                                    

 • W poniedziałek, Matka Boża Różańcowa.
 • W piątek, św. Jan XXIII, papież.
 • W sobotę, bł. Jan Beyzym, prezbiter.

 

 1. We wtorek, o godz.17.30, w kościele odbędzie się spotkanie dla  rodziców i dzieci klas II w ramach przygotowania do I Komunii św. Zapraszamy.

 

 1. W kancelarii parafialnej można zarezerwować intencje mszalne na rok 2020. 

 

 1. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.   

 

 1. Także w tym dniu zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo  Fatimskie
  o godz. 18.00.

 

 1. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

 

 1. Nowy numer tygodnika Niedziela przynosi m.in. kilka artykułów i świadectw na temat modlitwy różańcowej. Polecamy Niedzielę i Jakubowe Nowiny.
W minionym tygodniu odeszła do Pana 

Mieczysława Świerniak. 

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…