Informacje duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła

wpis w: Aktualności | 0

Gromadzimy się na liturgii jako Kościół, wspólnota, która celebruje pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. On sam wypowiada do nas  ważne słowa: „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Otwórzmy serca na dar Jego wyzwalającej miłości, aby nasze życie i działanie przyczyniało się do budowania jedności i umacniało dobro obecne w świecie.

 

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
  2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

  1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Michał. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 7.00. Dostojnemu solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, by mógł rozwijać charyzmaty i talenty, którymi obficie został obdarowany.
  2. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 45. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  3. Rodziców dzieci klas III – ich przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie 1 października ( piątek ) o godz. 17.30  do kościoła na poświęcenie różańców. 
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do sakramentu pokuty i pojednania, pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie a w I piątek dodatkowo od godz. 30. W piątek też odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. od godz. 8.30.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Szyma, Kazimierz Zawadzki, Zenona Krzywda, Stanisław Olejarski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Bóg zapłać za dar modlitwy, za życzliwość, troskę i za złożone ofiary także te wpłacane na konto. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas.